V stredu 13.3.2014 sa stretli  priaznivci Bowling Tour  na šiestom  kole zimnej časti a celkove už na dvanástom kole tohto ročníka 2013/2014. Na konci sa vyhodnocoval blok turnajov zimnej časti. Toto kolo bolo veľmi napínavé, pretože v oboch skupinách bolo viac hráčov, ktorí mohli svojim umiestnením v kole prehovoriť do konečného poradia zimnej časti Tour. Zároveň to bol nominačný turnaj o dve miesta na doplnenie družstva na Majstrovstvá SR klubov. Zúčastnilo sa ho 30 štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 34 štartov. Registrovaní hráči hrali tri hry na dlhom a tri hry na krátkom mazaní, ktoré bude použité na spomínaných Majstrovstvách.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi  výkonmi Petras Ján, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1326 bodov a potom  čakal  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Kuziel František (6.miesto ), Pěč Jaroslav (5.miesto), Blažek René (4.miesto), Jurínyi Ľudovít (3.miesto), Lendácky Igor (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Kuziel 166, Pěč 138, a najlepšie si počínal Blažek, ktorý výkonom 174 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít  219, Blažek René 167, a Lendácky Igor  162 bodov. Do posledného kroku postupoval Juríny Ľudovít, ktorý sa stretol s Jánom Petrasom.  Víťazom sa stal Petras Ján výkonom 204 a celkovým priemerom 218,57 druhý skončil Jurínyi Ľudovít výkonom  161 a s celkovým  priemerom 186,63   a tretí Blažek René s priemerom 181.

Výsledky 12.kolo                 Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Staš Martin s výkonom 1118. Do finále sa ešte prebojovali  Kušnirik Peter (6.miesto), Paločko Anton (5.miesto), Kovalčíková Mária (4.miesto), Valíček Bohuslav ( 3.miesto) a Kožik Ľubomír  (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Kovalčíková 138 ( vrátane handicapu), Kušnirik 140 (vrátane handicapu), Paločko  163. Do druhého kroku sa prebojoval  Paločko Anton. Tam sa stretli Paločko 202, Kožík 194 a Valíček 131 bodov. Do finále postupoval Paločko Anton kde sa stretol so  Stašom Martinom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Paločko Anton s výkonom 163 a s priemerom 175 na druhom mieste skončil  Staš Martin s výkonom 157 s priemerom 182,14 a tretí  Kožik Ľubomír s priemerom 185,43.

Najvyšší náhod dosiahol v šiestej  hre kvalifikácie Petras Ján kde hodil pekných 270 bodov. Srdečne blahoželáme.

Po skončení kola sa vyhodnocoval aj celý blok šiestich turnajov  Zimná časť.

V skupine A sa na prvom mieste umiestnil Petras Ján ktorý v šiestich turnajoch získal celkove 84 bodov, na druhom mieste skončil Lendácky Igor so ziskom 70 bodov a tretí skončil Kuziel František tiež so ziskom 70 bodov a o poradí rozhodoval väčší počet lepších umiestnení.

V skupine B  na prvom mieste  skončil  Paločko  Anton so ziskom 73 bodov, druhý  Kožik Ľubomír tiež so ziskom 73 bodov aj tu bolo použité pravidlo ako v skupine A. Na treťom mieste skončil Staš Martin so ziskom 65 bodov.

Na turnaji sa už druhý krát zučastnili hráči z Trenčína, takže turnaj začína mať svoju popularitu čomu svedčí aj zvyšujúci sa počet štartujúcich hráčov. O vyrovnanosti jednotlivých hráčov hovorí počet získaných bodov a tesné výsledky v celkovom poradí.

Družstvo na Majstrovstvá SR klubov bude teda v zložení : Jurínyi Ľuboslav, Andrášy Lukáš, Petras Ján a Jurínyi Ľudovít. Poprajme im veľa zhodených kolkov, aby nás úspešne reprezentovali na Majstrovstvách SR klubov, ktoré sa budú konať 28 – 30.3.2014 v herni Citybowling v Poprade na ktoré vás srdečne pozývame.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na jarný blok turnajov, ktorý začína 26.3.2014. (Igor)