Streda posledný aprílový deň 30.4.2014 sa zišli priaznivci turnaja Bowling Tour mesta Poprad v herni Citybowling Poprad na 3.kole  jarnej časti a celkove 15.kole turnaja 2013/2014. Hralo sa na 41 stopovom  mazaní, ktoré bolo použité pred týždňom na BNC Follow Me v Bratislave.  Zúčastnilo sa ho 26  štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 34 štartov. Nižšia účasť hráčov bola pravdepodobne ovplyvnená nasledujúcim voľným dňom 1.máj a viacerí sa pravdepodobne vybrali na predlžený víkend. Rozšírili sa hlavne rady neregistrovaných hráčov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi  výkonmi Lendácky Igor, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1200 bodov a potom  čakal  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Szabo Tomáš (6.miesto ), Zoričák Rudolf (5.miesto), Petras Ján (4.miesto), Kuziel František (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou  Szabo 181, Zoričák 172 bodov  a najlepšie si počínal Petras Ján, ktorý výkonom 187  bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít  179, Petras 183, a Kuziel  195 bodov. Do posledného kroku postupovala  Kuziel František,  ktorý sa vo finále stretol s Lendáckym Igorom.  Víťazom sa stal  Lendácky Igor výkonom 201 a celkovým priemerom 200,14 druhý skončil Kuziel František výkonom  154 a s celkovým  priemerom 189,38 a tretí Petras Ján s priemerom 183,75.

Výsledky 15.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Gavalér Roman s výkonom 1097. Do finále sa ešte prebojovali  Valíček Bohuslav (6.miesto), Kožik Ľubomír (5.miesto), Repáň Milan (4.miesto), Kovalčíková Mária ( 3.miesto) a Karolčíková Monika (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Valíček 139,  Repáň  137, Kožik  202. Do druhého kroku sa prebojoval  Kožik Ľubomír. Tam sa stretli Kovalčíková 160 ( vrátane handicapu) , Karolčíková 182 ( vrátane handicapu)  a Kožik 202 bodov. Do finále postupoval Kožik Ľubomír, kde sa stretol s Gavalérom Romanom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Gavalér Roman s výkonom 201  a s priemerom 185,43 na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír s výkonom 200 s priemerom 184,56 a tretia skončila  Karolčíková Monika s priemerom 174,00.

Najvyšší náhod dosiahol v prvej runde  Lendácky Igor kde hodil pekných 231 bodov a zároveň vyhral aj doplnkovú súťaž o Jackpot. Srdečne blahoželáme.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 4.kolo jarného bloku turnaja, ktorý bude  14.5.2014. ( Igor )