Streda 14.5.2014 bol dňom konania sa turnaja Bowling Tour mesta Poprad v herni Citybowling Poprad 4.kolo  jarnej časti a celkove 16.kolo turnaja 2013/2014. Hralo sa na 45 stopovom  mazaní, ktoré najviac vyhovovalo hráčom hrajúcim rovinou, čo sa prejavilo na výsledkoch hlavne u neregistrovaných hráčov.  Zúčastnilo sa ho 33  štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 43 štartov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi  výkonmi Lendácky Igor, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 12šž bodov a potom  čakal  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Jurínyi Ľudovít (6.miesto ), Zoričák Rudolf (5.miesto), Petras Ján (4.miesto), Baluchová Alena (3.miesto), Kuziel František (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou  Jurínyi 136, Zoričák 170 bodov  a najlepšie si počínal Petras Ján, ktorý výkonom 242  bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli  Baluchová Alenka  202 ( vrátane handicapu) , Petras 196, a Kuziel  221 bodov. Do posledného kroku postupovala  Kuziel František,  ktorý sa vo finále stretol s Lendáckym Igorom. Títo dvaja hráči si zopakovali finále z minulého 15.kola.  Víťazom sa stal  Lendácky Igor výkonom 190 a celkovým priemerom 203,71 druhý skončil Kuziel František výkonom  159 a s celkovým  priemerom 195,13 a tretia  Baluchová Alenka s priemerom 187,43.

Výsledky 16.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Kožik Ľubomír  s výkonom 1219. Do finále sa ešte prebojovali  Bujnovský Martin (6.miesto), Turek Marian (5.miesto), Kovalčíková Majka (4.miesto), Zeleňák Stanislav ( 3.miesto) a KValíček Bohuslav (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Bujnovský 174,  Turek  179, Kovalčíková 146 ( vrátane handicapu)  . Do druhého kroku sa prebojoval  Turek Marian. Tam sa stretli Valíček 144, Turek 144  a Zeleňák 212 bodov. Do finále postupoval Zeleňák Stano, kde na neho čakal Kožik Ľubomír. Zeleňák podával celú kvalifikáciu vyrovnané výkony a prvenstvo si už nenechal ujsť. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Zeleňák Stanislav s výkonom 179  a s priemerom 194,13 na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír s výkonom 173 s priemerom 198,86 a tretí skončil  Turek Marian s priemerom 177,75.

Najvyšší náhod dosiahol v prvom finálovom kroku  Petras Ján kde hodil pekných 242 bodov a zároveň vyhral aj doplnkovú súťaž o Jackpot. Srdečne blahoželáme.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 5.kolo jarného bloku turnaja, ktorý bude  28.5.2014. ( Igor )