header

P1050607

V stredu 4.3.2015 pokračoval  turnaj Bowling Tour, jedenástym kolom a zároveň to bolo 5 kolo zimnej časti Tour. Zúčastnilo sa ho 32 hráčov.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Hralo sa na 39 stopovom mazaní, ktoré bude použité v sobotu a nedeľu na Regionálnych Majstrovstvách Republiky, takže to bol dobrý tréning vyskúšať si toto mazanie pre registrovaných hráčov.

Skupina A : Kvalifikáciu vyhral Blažek René, ktorý dosiahol výkon 1260  a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Zoričák Anton (6.miesto ), Sivák Martin (5.miesto), Jánoš Ján (4.miesto), Pavlikovský Vladimír  (3.miesto) a Petras Ján (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Zoričák 169, Sivák 171 a Jánoš 189, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Pavlikovský  200, Jánoš 185  a Petras  224 bodov, čím sa prebojoval do celkového finále. Do posledného kroku postupoval Petras, ktorý sa stretol s Blažekom. Víťazom sa stal Petras Ján s výkonom 179 a s celkovým priemerom 201,63  na druhom mieste skončil Blažek René  výkonom 159  a s celkovým  priemerom 202,71 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 192,86.

Výsledky 11.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kožik Ľubomír  výkonom 1139. Do finále sa ešte prebojovali  Švarc Filip (8.miesto), Hertely Stanislav  (7.miesto), Kovalčíková Mária (6.miesto), Staš Martin ( 5.miesto), Hegenbart Jozef (4. miesto),  Gavalér Roman ( 3.miesto) a Paločko Anton       ( 2.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Švarc 163, Kovalčíková 156 ( vrátane handicapu ), Hertely 148 a Staš 179. Do ďalšieho kroku postupoval  Staš. Tam sa stretli Staš 157, Hegenbart 169 , Gavalér 186 a Paločko 202, čím si vybojoval  postup do celkového finále.  Vo finále sa stretli Kožik s Paločkom. Finále bolo napínavé do posledného hodu, o čom svedčí výsledok, keď víťaz vyhral o jeden kolík. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožik Ľubomír s výkonom 180 a s priemerom 188,43  na druhom mieste skončil  Paločko Anton  s výkonom 179 s priemerom 184,75 a tretí skončil  Gavalér Roman s priemerom 183,29.

Najvyšší náhod dosiahol v tretej  hre kvalifikácie Sivák Martin kde hodil pekných 252 a získal aj jackpot.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Stretneme sa o dva týždne v riadnom hracom termíne  na 12.kole Bowling Tour  18.3.2015. Zároveň sa bude vyhodnocovať aj zimná čast Bowling Tour. (Igor)