headerV stredu 25.11.2015 sa odohralo piate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 37 stopovom mazaní, ktoré bude použité na najbližšie kolo Extraligy.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 34 hráčov. Bola to šanca vyskúšať si toto mazanie pred nasledujúcim kolom Extraligy, čo využilo viacero extarligových hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Karlíkovi Romanovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1266 s priemerom 211. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1045 bol Lendácky Igor pri neúčasti vo finále troch postupujúcich hráčov. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 182, Sivák Martin 178 a Karlíkova Jana 211 a postupovala do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Karlíkova 173  Blažek René 194 a Kožik Ľubomír 203 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Karlík Roman s Kožikom. Roman mal včera dobrú formu a od prvého framu bolo jasné, že si výťazstvo nenechá ujsť. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Karlík Roman  výkonom 223 a s celkovým priemerom 212,7. Na druhom mieste skončil Kožik Ľubomír výkonom 184 s priemerom 180,4 a tretí Blažek René s priemerom 190,86.

Výsledky 5.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala  Kovalčíková Mária výkonom 1076 s priemerom 179,3. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gad Marian s výkonom 985. V prvom kroku hrali proti sebe Gad Marian 119, Turek Marian 126, Bočkay Ondrej 135 a Kessler Volker 147, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Niedoba 162, Dubaj 180, Kessler 159 a Hegenbart  193, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakala  Kovalčíková Majka ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 185 s celkovým priemerom 176,3 druhá skončila  Kovalčíkova Mária výkonom 160 a spriemerom 168,5 a na treťom mieste sa umiestnil Dubaj Juraj s priemerom 168,3.

Najvyšší náhod dosiahli a Jackpot si rozdelili, keď v jednej hre dvaja hráči dosiahli najvyšší výkon 236 a to Karlík Roman a Niedoba Ján.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na šieste kolo turnaja, ktoré sa odohrá 9.12.2015 so začiatkom o 16.00 hodine. Zároveň na konci kola sa bude vyhodnocovať jesenná časť Bowling Tour. (Igor)