header

P1050628-

V stredu v 18.3.2015  sa stretli priaznivci Tour  na poslednom kole zimnej časti Bowling Tour.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Bojovalo sa aj o body do rebríčka zimnej časti, kde rozdiely boli minimálne a stále niekoľko hráčov malo šancu umiestniť sa na pohárových  pozíciach.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Sivák Martin, ktorý dosiahol výkon 1196 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Jánoš Ján ( 6.miesto ), Pavlikovský Vladimír  (5.miesto ), Lendácky Igor (4.miesto), Petras Ján (3.miesto), Baluchová Alena ( 2.miesto).    V prvom finálovom kroku sa stretli Jánoš 187, Lendácky  191, a Pavlikovský 192 bodov. Do druhého kroku postupoval Pavlikovský. Tam sa stretli Petras 153, Pavlikovský 174 a Baluchová 231 ( vrátane handicapu ), týmto výkonom si vybojovala účasť v celkovom finále. Vo finále sa stretli Baluchová so Sivákom. Víťazom sa stal Sivák Martin výkonom 178 s priemerom 196,23 na druhom mieste skončila  Baluchová Alena výkonom 169 ( vrátane handicapu ), s priemerom 190,13 a tretí skončil Pavlikovský Vladimír s priemerom 184.

Výsledky 12.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie  (ako už tradične hráč, ktorý na turnaji štartoval prvý krát )sa stal Gerdenits Werner pôvodom z Rakúska výkonom 1165 a čakal na svojho súpera. Do finále sa ešte prebojovali Niedoba Ján (8.miesto), Plačko Vladimír  (7.miesto),  Hertely Stanislav (6.miesto), Karolčíková Monika (5.miesto), Kožik Ľubomír (4.miesto), Dubaj Juraj (3.miesto) a Kovalčíková Mária (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Karolčíková 162 (vrátane handicapu), Plačko 175, Hertely 147 a Niedoba  181 bodov. Do druhého kroku postupoval Niedoba. Tam sa stretli Kovalčíková 185 (vrátane handicapu), Niedoba 130, Dubaj 193 a Kožik 204. Do finále postupoval Kožik a tam sa stretol s Gerneditsom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Gernedits Werner výkonom 212 s priemerom 194,17 na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír výkonom 190 a s priemerom 174 a tretí  Dubaj Juraj s priemerom 176,14.

Najvyšší náhod dosiahla vo štvrtej hre kvalifikácie Baluchová Alenka kde hodila pekných 269 a získala aj jackpot.

Po ukončení a vyhodnotení 6.kola zimnej časti došlo k celkovému vyhodnoteniu zimnej časti Tour a odovzdaniu pohárov na prvých troch miestach.

V skupine A na treťom mieste skončil so ziskom 39 bodov  Lendácky Igor, na druhom mieste so ziskom 41 bodov Jánoš Ján a víťazom zimnej časti sa stal Petras Ján ktorý získal 54 bodov.

V skupine B na treťom mieste skončil Gavalér Roman so ziskom 74 bodovna druhom mieste skončil Staš Martin so ziskom 77 bodov a víťazom v skupine B sa stal Kožik Ľubomír so ziskom 93 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Zároveň vás pozývame na 1.4.2015 kedy sa odohrá prvé kolo Jarnej časti Bowling Tour, a zároveň to bude už 13 kolo Bowling Tour 2014/2015. (Igor)