headerV stredu 6.4.2016 sa odohralo trináste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016, zároveň to bolo prvé kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktorom sa budú hrať Seniorské Majstrovstvá jednotlivcov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba 24 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Gerdenitsovi Wernerovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1280 s priemerom 213,3. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1115 bol Kožik Ľubomír. V prvom kroku finále sa stretli Petras Ján 170, Jurínyi 182 a Kožik 206, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kožik 193, Pavlikovský 200 a Lendácky 218 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Lendácky  a Gerdenits. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Gerdenits Werner výkonom 224 a s celkovým priemerom 214,86. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 185 s priemerom 195,3 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 193.

Výsledky 13.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Kovalčíková Mária výkonom 1108 s priemerom 184,6. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bola Mešťanová Eva s výkonom 972. V prvom kroku hrali proti sebe Mešťanová 164, Kessler 149, Meszároš 131, Mešťan 179, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 180, Hegenbart 173, Karolčík 129 a Mešťan 181, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakala Kovalčíková Mária ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Mešťan Milan výkonom 181 s celkovým priemerom 168,4 druhá skončila  Kovalčíková Mária výkonom 156 s priemerom 173,7 a na treťom mieste sa umiestnil Gavalér Roman s priemerom 169,1.

Najvyšší náhod a jackpot si odniesol Lendácky Igor za výkon 244.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 14.kole Bowling Tour 20.4.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Igor)