V stredu 12.4.2017 sa odohralo trináste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017, zároveň to bolo prvé kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, na ktorom sa bude hrať FOLLOW ME 2017 v Bratisleve. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 32 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Kosekovej Kristíne, ktorá  vyhrala  základnú časť výkonom  1243 (vrátane handicapu) s priemerom 199,17. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1098 bol Kuziel František. V prvom kroku finále sa stretli Petras Ján 139, Pavlikovský Vladimír 145 a Kuziel František 205, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kuziel František 177, Zoričák Rudolf 196 a Lendácky Igor 202 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Lendácky Igor  a víťazka kvalifikácie Koseková Kristína. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Kristína Koseková výkonom 237 a s celkovým priemerom 204,57. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 194 s priemerom 197,75 a tretí Zoričák Rudolf s priemerom 196,71.

Tabuľka TOUR 13.kolo               TABUĽKA TOUR po 13.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Paločko Anton výkonom 1171 s priemerom 195,17. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Niedoba Ján s výkonom 1071. V prvom kroku hrali proti sebe Mešťan Milan 128, Dubaj Juraj 157,            Kožík Ľubomír 171, Niedoba Ján 200, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Bubelíny Pavel 159, Kovalčíková Mária 178 (vrátane handicapu), Niedoba Ján 191 a Hegenbart Jozef 193, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Paločko Anton ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 202 s celkovým priemerom 190,38; druhý skončil  Paločko Anton výkonom 180 s priemerom 193,00 a na treťom mieste sa umiestnil Niedoba Ján s priemerom 182,75.

Najvyšší náhod síce padol 268 o ktorý sa postaral Paločko Anton, avšak nakoľko sa nezapojil do súťaže o JACKPOT, tak JACKPOT si odniesla Kovalčíková Mária za výkon 267.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 14.kole Bowling Tour 19.4.2017, na ktorý Vás srdečne pozývam.

Skupina A: Lendácky Igor, Koseková Kristína, Zoričák Rudolf

Skupina B: Paločko Anton, Hegenbart Jozef, Niedoba Ján