V stredu 6.12.2017 sa odohralo šieste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Mikulášskom turnaji v Bratislave.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 28 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladimírovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1241 s priemerom 206,83.. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 955 bol Niedoba Ján. V prvom kroku finále sa stretli Niedoba Ján 137 (vrátane handicapu), Petras Marek 159, Kessler Volker 164 (vrátane handicapu) a Zoričák Rudolf 201. Ďalej postupoval Zoričák Rudolf. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Kuziel František 155,  Zoričák Rudolf 162, Gavalér Roman 172 (vrátane handicapu) a Lendácky Igor s Pavlikovským Vladimírom. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Igor Lendácky  výkonom 213 a s celkovým priemerom 181,00. Na druhom mieste skončil Pavlikovský Vladimír výkonom 205 s priemerom 206,57 a tretí Gavalér Roman s priemerom 169,43.

Tabuľka TOUR 6.kolo           TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Lompart František výkonom 1098 s priemerom 183,00. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hertely Stanislav s výkonom 971. V prvom kroku hrali proti sebe Bočkay Ondrej 165, Knurovský Lukáš 167, Hertely Stanislav 168, Gajdoš Matúš 191, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gajdoš Matúš 157, Dubaj Juraj 168, Helebrandt Peter 201 a Kovalčíková Mária 210 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde naňu čakal  Lompart František ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Lompart František výkonom 176 s celkovým priemerom 182,00, druhá skončila  Kovalčíkova Mária výkonom 152 (vrátane handicapu) s priemerom 166,88 a na treťom mieste sa umiestnil Helebrandt Peter s priemerom 184,00.

Najvyšší náhod 235 dosiahol Pavlikovský Vladimír v prvej hre druhej rundy a odniesol si JACKPOT a sošku.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 192 bodov na prvom mieste skončil Lendácky Igor, druhý Zoričák Anton získal 184 bodov a so ziskom 172 bodov skončili tretí Gavalér Roman.

V skupine B na prvom mieste skončila Kovalčíková Mária so ziskom 196 bodov, druhý Hrušovský Šimon získal 181 bodov a tretí skončil Hertely Stanislav so ziskom 177 bodov.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Bolo to posledné kolo Bowling Tour v tomto roku. Stretneme sa 10.1.2018 na siedmom kole Bowling Tour 2017/2018. (Ľubo)

Skupina A:  Pavlikovský Vladimír, Lendácky Igor, Gavalér Roman

Skupina B: Kovalčíková Mária, Lompart František, Helebrandt Peter

Najvyšší náhod + JACKPOT – Pavlikovský Vladimír 235

Víťazi jesennej časti – Skupina A:  Lendácky Igor, Gavalér Roman, Zoričák Anton (na foto chýba)

Víťazi jesennej časti – Skupina B:  Hrušovský Šimon, Kovalčíková Mária, Hertely Stanislav