Druhý krát sa stretli priaznivci bowlingu v stredu 11.10.2017 na 2.kole jesennej časti Bowling Tour.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Turnaja sa zúčastnilo  36 hráčov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Zoričák Anton, ktorý dosiahol výkon 1209 bodov a čakal na svojho finálového súpera. V prvom finálovom kroku nakoso sa nedostavili niektorí hráči sa stretli Očvar Peter 177, Lendácky Igor 192, a Petras Ján taktiež 192. Nakoľko bola rovnosť bodov, rozhodoval o postupujúcom najvyšší výkon jednotlivca v kvalifikácii a tým bol Petras Ján, takže postupoval do druhého kroku finále. Tam sa stretli Katriňák Lukáš 173 ,  Kuziel František 198 a Petras Ján 223. Vo finálovom kroku sa stretli Zoričák Anton a Petras Ján. Víťazom sa napokon stal Petras Ján výkonom 259 s priemerom 202,56,  na druhom mieste skončil  Zoričák Anton  výkonom 221 s priemerom 204,29 a tretí  skončil Kuziel František s priemerom 193,57.

Tabuľka TOUR 2.kolo           TABUĽKA TOUR po 2.kole

Skupina B : V tejto skupine sa stal víťazom kvalifikácie Hertely Stanislav 1067 bodov  a čakal na svojho súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Karolčík Július 126, Gajdoš Matúš 135 a Kovalčíková Mária 206 (vrátane handicapu) , čo ju posunulo do druhého kroku finále. Tam sa stretli Hanus Milan  146, Hrubý Tomáš 165 a Kovalčíková Mária 166 (vrátane handicapu). Do finále postupovala Kovalčíková a tam sa stretla  s Hertelym Stanislavom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Stanislav Hertely výkonom 185 s priemerom 178,86,  na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária výkonom 170 (vrátane handicapu) a s priemerom 163,78 a tretí Hrubý Tomáš s priemerom 175,29.

Najvyšší náhod dosiahol  Ján Petras  v poslednej finálovej hre, kde hodil 259 bodov. Získal trofej za najvyšší náhod. Hodnotu Jackpotu si odniesol Zoričák Anton, ktorý v štvrtej hre druhej rundy nahodil 256 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účast, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme sa na treťom kole Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018 – jesenná časť 25.10.2017. (Ľubomír Krul)

Skupina A:  Zoričák Anton, Petras Ján, Kuziel František

Skupina B: Hrubý Tomáš, Hertely Stanislav, Kovalčíková Mária