V stredu 8.9.2021 sa odohralo 12. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2020/2021. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 20 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Katriňákovi Lukášovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1271 s priemerom 211,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1070 bol Lendácky Igor. V prvom kroku finále sa stretli Orolín Pavol 163 (vrátane handicapu), Lendácky Igor 185, Gavalér Roman 190 a Pavlikovský Vladimír 228. Ďalej postupoval Pavlikovský Vladimír. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Jurinyi Ľudovít 175 (vrátane handicapu),  Hertely Stanislav 179 (vrátane handicapu), Zoričák Rudolf 183 (vrátane handicapu) a Pavlikovský Vladimír 211, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Katriňák Lukáš výkonom 205 a s celkovým priemerom 210,86. Na druhom mieste skončil Pavlikovský Vladimír výkonom 188 s priemerom 192,56 a tretí Zoričák Rudolf s priemerom 185,57.

Tabuľka TOUR 12.kolo         TABUĽKA TOUR po 12.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Kessler Volker výkonom 1052 s priemerom 175,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hanus Milan s výkonom 891. V prvom kroku finále sa stretli Knurovský Lukáš 164 , Hanus Milan 185, Gavalier Ján 191 a Niedoba Ján 192. Ďalej postupoval Niedoba Ján. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Juhás Filip 147 (vrátane handicapu),  Kovalčíková Mária 160 (vrátane handicapu), Karolčík Július 169 a Niedoba Ján 190, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Niedoba Ján výkonom 182 a s celkovým priemerom 170,56 Na druhom mieste skončil Kessler Volker  výkonom 159 s priemerom 173,00 a tretí Karolčík Július s priemerom 166,43.

Najvyšší náhod 258 dosiahol Katriňák Lukáš v druhej hre kvalifikačnej rundy a získal tak sošku a Jackpot.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 2. bloku Bowling Tour 2020/2021, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupine A sa víťazom stal Pavlikovský Vladimír, ktorý nazbieral 193 bodov, druhý skončil Katriňák Lukáš so 185 bodmi a tretí Hegenbart Jozef so 182 bodmi.

V skupine B víťazom sa stal Niedoba Ján so ziskom 190 bodov, druhá skončila Kovalčíková Mária so ziskom 186 bodov,  a tretí Gavalier Ján, ktorý nazbieral 178 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční 22.9.2021.(Ľubomír Krul)