V stredu 20.7.2022 sa odohralo 12. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2022/2023. Turnaja sa zúčastnilo 24 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý  vyhral základnú časť výkonom  1199 s priemerom 199,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1086 bol Gavalér Roman. V prvom kroku finále sa stretli Toporcer Miloš 143 (vrátane handicapu), Gavalér Roman 167, Lendácky Igor 201 (vrátane handicapu) a Orolín Pavol 207, čo ho posunulo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Orolín Pavol 180,  Hojnoš Dušan 188, Katriňák Lukáš 224 a Pavlikovský Vladimír 278, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír výkonom 220 a s celkovým priemerom 212,13. Na druhom mieste skončil Petras Ján výkonom 191 s priemerom 200,29 a tretí Katriňák Lukáš s priemerom 193,43.

Tabuľka TOUR 12.kolo         TABUĽKA TOUR po 12.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala  Kovalčíková Mária výkonom 1066 (vrátane handicapu) s priemerom 169,67. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gavalier Ján s výkonom 870. V prvom kroku finále sa stretli Knurovský Lukáš 140, Gavalier Ján 152, Hanus Milan 154 a Cibakova Marcela 157 (vrátane handicapu). Ďalej postupovala Cibakova Marcela. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kessler Volker 121,  Niedoba Ján 148, Cibakova Marcela 171 (vrátane handicapu) a Bočkay Ondrej 172, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny B sa stala Kovalčíková Mária výkonom 167(vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 168,14. Na druhom mieste skončil Bočkaj Ondrej výkonom 162 s priemerom 162,88 a tretia Cibakova Marcela s priemerom 142,75.

Najvyšší náhod 278 dosiahol Pavlikovský Vladimír v druhej finálovej hre.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 2.bloku časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupinesa víťazom stal Petras Ján, ktorý nazbieral 198 bodov, druhý skončil Katriňák Lukáš so 191 bodmi a tretí Gavalér Roman so 180 bodmi.

V skupine B víťazom sa stala Kovalčíková Mária so ziskom 197 bodov, druhý Kessler Volker so ziskom 191 bodov,  a tretí Niedoba Ján, ktorý nazbieral 183 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo.   (Ľubomír Krul)