V stredu 27.4.2022 sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2022/2023. Turnaja sa zúčastnilo 17 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý  vyhral základnú časť výkonom  1275 s priemerom 212,50. Do finále postupovalo iba šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1093 bol Juhás Filip. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 154 (vrátane handicapu), Pavlikovský Vladimír 205 a Toporcer Miloš 221 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Hertely Stanislav 160 (vrátane handicapu),  Juhás Filip 166 (vrátane handicapu) a Toporcer Miloš 180 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras Ján výkonom 216 a s celkovým priemerom 213,00. Na druhom mieste skončil Toporcer Miloš výkonom 156 (vrátane handicapu) s priemerom 175,56 a tretí Juhás Filip s priemerom 179,57.

Tabuľka TOUR 6.kolo         TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Petras Marek výkonom 1142 s priemerom 190,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako poslednou postupujúcou bola Cibakova Marcela s výkonom 933. V prvom kroku finále sa stretli Knurovský Lukáš 148, Cibakova Marcela 163 (vrátane handicapu), Hanus Milan 171 a Niedoba Ján 188. Ďalej postupoval Niedoba Ján. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kovalčíková Mária 151 (vrátane handicapu),  Bočkay Ondrej 175, Niedoba Ján 197 a Kessler Volker 222, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny B sa stala Kessler Volker výkonom 157 a s celkovým priemerom 178,75. Na druhom mieste skončil Petras Marej výkonom 137 s priemerom 182,71 a tretí Niedoba Ján s priemerom 166,25.

Najvyšší náhod 248 dosiahol Juhás Filip v štvrtej kvalifikačnej hre a získal tak sošku a JACKPOT.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 1.bloku časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupinesa víťazom stal Toporcer Miloš, ktorý nazbieral 192 bodov, druhý skončil Petras Ján so 190 bodmi a tretí Katriňák Lukáš s taktiež 190 bodmi.

V skupine B víťazom sa stala Kovalčíková Mária so ziskom 193 bodov, druhý Niedoba Ján so ziskom 192 bodov,  a tretí Kessler Volker, ktorý nazbieral 187 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo.   (Ľubomír Krul)