V stredu 16.6.2021 sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2020/2021. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 23 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Hojnošovi Dušanovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1229 s priemerom 201,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1031 bol Hegenbart Jozef. V prvom kroku finále sa stretli Gavalér Roman 181 , Hegenbart Jozef 183, Kuziel František 188 a Orolín Pavol 229 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Orolín Pavol. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Orolín Pavol 150 (vrátane handicapu),  Pavlikovský Vladimír 187, Toporcer Miloš 201 (vrátane handicapu) a Katriňák Lukáš 211, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Katriňák Lukáš výkonom 189 a s celkovým priemerom 198,50. Na druhom mieste skončil Hojnoš Dušan výkonom 185 (vrátane handicapu) s priemerom 199,00 a tretí Toporcer Miloš s priemerom 184,71.

Tabuľka TOUR 6.kolo         TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala  Kovalčíková Mária výkonom 1042 s priemerom 165,67. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Knurovský Lukáš s výkonom 939. V prvom kroku finále sa stretli Knurovský Lukáš 118 , Gavalier Ján 129, Kessler Volker 146 a Staš Martin 202. Ďalej postupoval Staš Martin. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Karolčík Július 124,  Hanus Milan 179, Niedoba Ján 191 a Staš Martin 227, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Staš Martin výkonom 196 a s celkovým priemerom 182,22. Na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária  výkonom 159 (vrátane handicapu) s priemerom 163,57 a tretí Niedoba Ján s priemerom 173,71.

Najvyšší náhod 246 dosiahol Pavlikovský Vladimír v tretej hre druhej rundy a získal sošku . Jackpot si odniesol Katriňák Lukáš za náhod 236.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 1. bloku Bowling Tour 2020/2021, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupine A sa víťazom stal Zoričák Anton, ktorý nazbieral 198 bodov, druhý skončil Katriňák Lukáš so 185 bodmi a tretí Pavlikovský Vladimír so 183 bodmi.

V skupine B víťazkou sa stala Kovalčíková Mária so ziskom 186 bodov, druhý Kessler Volker so ziskom 185 bodov,  a tretí Gavalier Ján, ktorý nazbieral 182 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční 30.6.2021.   (Ľubomír Krul)