V stredu 4.12.2019 sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2019/2020. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 28 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladimírovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1219 s priemerom 203,17. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1032 bol Hegenbart Jozef. V prvom kroku finále sa stretli Karolčík Július 138 (vrátane handicapu)  , Hegenbart Jozef 170, Zoričák Rudolf 181 a Plačko Vladimír 226. Ďalej postupoval Plačko Vladimír. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Kessler Volker 172 (vrátane handicapu),  Kuziel František 178, Lendácky Igor 190 a Plačko Vladimír 220, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír  výkonom 233 a s celkovým priemerom 207,43. Na druhom mieste skončil Plačko Vladimír výkonom 218 s priemerom 196,33 a tretí Lendácky Igor s priemerom 186,43.

Tabuľka TOUR 6.kolo         TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Toporcer Miloš výkonom 1080 s priemerom 180,00. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Greguš Peter s výkonom 986. V prvom kroku hrali proti sebe Petras Marek 158, Tajboš Michal 186, Hertely Stanislav 200  a Greguš Peter 222, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gad Marián 145, Greguš Peter 153, Bubelíny Pavel 172 a Kovalčíková Mária 180 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde na ňu čakal  Toporcer Miloš ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Toporcer Miloš výkonom 189  s celkovým priemerom 181,29, druhá skončila  Kovalčíková Mária výkonom 139 (vrátane handicapu) s priemerom 164,25 a na treťom mieste sa umiestnil Bubelíny Pavel s priemerom 176,43.

Najvyšší náhod 244 dosiahol Kuziel František a odniesol si JACKPOT a sošku.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 193 bodov na prvom mieste skončil Pavlikovský Vladimír, druhý Plačko Vladimír získal 188 bodov a so ziskom 179 bodov skončili tretí Lendácky Igor.

V skupine B na prvom mieste skončil Gavalér Roman so ziskom 190 bodov, druhý Toporcer Miloš získal 185 bodov a tretia skončila Kovalčíková Mária so ziskom 182 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme sa na 7. kole Bowling Tour mesta Poprad 2019/2020 8.1.2020. (Ľubomír Krul)

Skupina A:  Plačko Vladimír, Pavlikovský Vladimír, Lendácky Igor

Skupina B: Kovalčíkova Mária, Toporcer Miloš, Bubelíny Pavel