V stredu 05.12.2018 sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2018/2019. Turnaj sa odohral v troch rundách a zúčastnilo sa ho 29 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladimírovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1361 s priemerom 226,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1015 bol Kessler Volker. V prvom kroku finále sa stretli Gavalér Roman 157 (vrátane handicapu) , Paločko Anton 167, Zoričák Rudolf 169 a Kessler Volker 177 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Kessler Volker. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Hegenbart Jozef 186 (vrátane handicapu),  Lendácky Igor 188, Kuziel František 193 a Kessler Volker 202 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír  výkonom 210 a s celkovým priemerom 224,43. Na druhom mieste skončil Kessler Volker výkonom 173 (vrátane handicapu)  s priemerom 165,11 a tretí Kuziel František s priemerom 195,43.

Tabuľka TOUR 6.kolo          TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Toporcer Miloš výkonom 1191 s priemerom 198,50. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hanus Milan s výkonom 977. V prvom kroku hrali proti sebe Helebrandt Peter 123, Hertely Stanislav 149, Hanus Milan 154, Bubeliny Pavel 155, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Bubeliny Pavel 122, Karolčík Július 151, Kovalčíková Mária 158 (vrátane handicapu) a Gajdoš Matúš 175, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakal  Toporcer Miloš ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Toporcer Miloš výkonom 167 s celkovým priemerom 194,00, druhý skončil Gajdoš Matúš výkonom 124 s priemerom 165,00 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková Mária s priemerom 159,43.

Najvyšší náhod 265 dosiahol Pavlikovský Vladimír v šiestej hre druhej rundy a získal tak sošku aj JACKPOT.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 184 bodov na prvom mieste skončil Petras Ján, druhý Kuziel František získal 182 bodov a so ziskom 180 bodov skončili tretí Hegenbart Jozef.

V skupine B na prvom mieste skončila Kovalčíková Mária so ziskom 195 bodov, druhý Hertely Stanislav získal 175 bodov a tretí skončil Karolčík Július so ziskom 170 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účast, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme sa na siedmom kole Bowling Tour mesta Poprad 2018/2019 – jarná časť 9.1.2019. (Ľubomír Krul)

Skupina A:  Kessler Volker, Pavlikovský Vladimír, Kuziel František

Skupina B: Kovalčíková Mária, Toporcer Miloš, Gajdoš Matúš