esbc_2015_logo

V stredu  24.6.2015 už o 9.00 hod. naši reprezentanti hrali súťaž dvojíc v herni San Lazaro Bowling center.  Naši hrali v zložení  Viskupič 1082, Trnka 998. Spoločne nahrali  2080 bodov a skončili na 65 mieste v skupine B. V skupine A dvojica Špindor  1106, Lendácky 1038 nahrala 2144 bodov a skončili na 80 mieste, Čepregi  1096, Takáč 1202 dosiahli súčet 2298 a skončili na peknom 38 mieste a dosiahli najlepší výkon z našich dvojíc, Pargáč 975 a Petzold 1007 dosiahli súčet 1982 a umiestnili sa na 123 mieste. V skupine C štartovala dvojica Debnár 1178 a Šovčík 1026 čím dosiahli súčet 2196 a  patrí im 40.miesto zatiaľ nemajú nahodený výsledok, ale dúfam, že všetko sa vysvetlí a dá do poriadku, pretože meškali a došli počas tréningu. Vo štvrtok na svoj posledný štart nastúpil Dirk Petzold v medzinárodnej trojici, v ktorej hodil 1122 bodov . V hodnotení ALL EVENTS sa naši umiestnili nasledovne. V skupine A štartovalo 220 hráčov a umiestnenie našich je nasledovné 124.miesto Špindor  Viktor výkon 3149, 130.miesto Petzold Dirk výkon 3117, 146.miesto Čepregi  Milan výkon 3034 a 162.miesto Pargáč Peter výkon 2937. V skupine B štartovalo 210 hráčov a umiestnenie našich je nasledovné 87.miesto Viskupič Jozef výkon 3197, 101.miesto Lendácky Igor výkon 3161 147.miesto Trnka František 2952. V skupine C bolo najviac štartujúcich až 298 a naši sa umiestnili nasledovne malo by mu patriť 12.miesto Debnár Ján s výkonom 3602, 72.miesto Takáč Vinco s výkonom 3330 a 124.miesto Šovčík Ondrej s výkonom 3172. Veríme, že im tieto body zapíšu, ale aj napriek tomu sa do All Events z našich nikto nedostal a herné účinkovanie sa pre našich skončilo.  Účinkovanie našich na Majstrovstvách Európy nebolo najhoršie, pretože všetci sa umiestnili v strede tabuľky  a s Titulom Majstra Európy v jednotlivcoch sa radíme medzi úspešné medailové krajiny.  V piatok sa doobeda bude hrať  All Events  a poobede o 15.00 bude slávnostný ceremoniál z odovzdávanie medailí a večer slávnostný banket a ukončenie ME.  Myslím že naši seniori v silnej zahraničnej konkurencii nesklamali a umiestnili sa na celkom pekných pozíciach a čerešničkou na torte je zlatá medaila. Štvrtok si každý urobil vlastný program a večer bude spoločné posedenie s kamarátmi z Českej Republiky, čím sa dôstojne rozlúčime s 24.Majstrovstvami Európy v bowlingu. Takže z Bolone by to bolo všetko a dúfam, že Kapitán Tomáš Pargáč Vám ešte doručí foto z odovzdávania medailí. Touto cestou by som mu chcel v mene všetkých hráčov poďakovať za vzornú starostlivosť o hráčov, riešenie vzniknutých problémov a perfektný preklad. Škoda, že bowlingu nerozumie a nevie poradiť, keď sa hráčom nedarí, čo majú zmeniť, alebo ako hrať. Nad tým by sa mal zamyslieť  SBwZ, pretože kategória Senior, je zatiaľ zo všetkých kategórii najúspešnejšia v našom SBwZ.(Igor)

ESBC 2015: Čepregi, Takáč

ESBC 2015: Šovčík, Debnár

ESBC 2015: Lendácky, Špindor

ESBC 2015: Viskupič, Trnka

ESBC 2015: Patzold, Pargáč