logo-smallV stredu 17.augusta 2016 sa stretli  priaznivci zábavného bowlingu na piatom, zároveň aj poslednom   kole turnaja  Nielen 10 je Strike (Leto v chládku) v herni Citybowling Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch rundách za účasti 29 hráčov. Hralo na 41 stopovom mazaní, ktoré bude použité na LTP 2016. Výkony viacerých hráčov boli vysoké. Kvalifikáciu vyhral Bubelíny Pavel výkonom 1477 s priemerom 246,17. Zo šestnásteho miesta ako posledný postupoval Gavalér Roman.  Do semifinále si prenášali hráči 50% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii.  Tam sa odohrali tri hry a súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy) určil postupujúcu osmičku. V semifinále dominoval Lendácky Igor. Ako posledný postupoval Tajboš Michal. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov.

Výsledky

Vo finále najlepšie výkony podávala Kovalčíková Mária. Celkove vo finále dosiahla výkon 525 bodov s priemerom 254,50. Na druhom mieste skončila tesne zo stratou iba dvoch kolov Karlíková Jana s  výkonom na dve hry 523 a priemerom 253,50 a tretí skončil Lendácky Igor s výkonom  452 s priemerom 226,00.

Najvyšší  náhod 297 bodov hodili  Zoričák Rudolf.

Najvyšší  náhodNajvyšší náhod – Zoričák Rudolf – 297

Po skončení kvalifikácie bola losovaná tombola, kde sa losovali vecné dary, ktoré si odniesli Dubaj Juraj, Mešťan Milan a Zoričák Rudolf. Na záver  boli najlepší hráči ocenený  trofejou a vecným darom. Po celý deň vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra a každý hral pre zábavu. Hráči už čakajú na najväčší turnaj pod Tatrami – LETNÝ TATRANSKÝ POHÁR 2016.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a oceneným hráčom blahoželáme. (Ľubo)

VíťaziVíťazi : Karlíková Janka, Kovalčíková Maja, Lendácky Igor