V nedeľu 22. mája 2022 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na turnaji  DEVIATKY (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaja sa zúčastnilo 18 hráčov. Výkony viacerých hráčov boli vysoké a najviac sa darilo Petrasovi Jánovi. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1438 s priemerom 239,67. Z ôsmeho miesta ako posledná postupovala Kovalčíková Mária.  Do finále si prenášali hráči 30% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii. Tam sa odohrali tri hry na súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy a juniori do 15 rokov) určil víťaza.

Finále sa hralo na tri hry s prenosom 30% z kvalifikácie vrátane handicapov. Vo finále najlepší výkon podal Pavlikovský Vladimír. Vo finále dosiahol výkon 1097 bodov vrátane prenosu s priemerom 223,11. Na druhom mieste skončil Petras Ján výkonom 1080 s priemerom 231,89, tretí skončil Orolín Pavol výkonom 1038 s priemerom 217,89, štvrtý sa umiestnil Kessler Volker výkonom 1014 s priemerom 207,11 a na piatom mieste skončila Kovalčíková Mária výkonom 1012 (vrátane handicapu) s priemerom 194,22.

Výsledky – DEVIATKA – 22.5.2022

Najvyšší náhod 300 bodov nedosiahol na tomto kole nikto a tak si nik neodniesol odmenu, fľašu vína Mrva&Stanko ROSE.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie  kolo tohto zábavného turnaja s nadpriemernými výkonmi.

Víťazi

2.miesto: Petras Ján, 1.miesto: Pavlikovský Vladimír, 3.miesto: Orolín Pavol, 5.miesto: Kovalčíková Mária, 4.miesto: Kessler Volker