V nedeľu 2. augusta 2020 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na 4. kole turnaja  Nedeľná DEVIATKA (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaja sa zúčastnilo 23 hráčov. Výkony viacerých hráčov boli vysoké  a najviac sa darilo Hegenbartovi Jozefovi. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1387 s priemerom 231,17. Zo šestnásteho miesta ako posledný postupoval Sivý Timotej.  Do semifinále si prenášali hráči 30% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii.  Tam sa odohrali dve hry na súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy a juniori do 15 rokov) určil postupujúcu osmičku.

V semifinále dominoval Staš Martin. Ako posledný postupujúci do finálovej osmičky bol Greguš Peter. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov. Vo finále najlepší výkon podal Zoričák Rudolf. Vo  finále dosiahl výkon 519 bodov s priemerom 231,40. Na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária  výkonom 490 s priemerom 216,30 a tretií skončil  Hegenbart Jozef  výkonom  473 s priemerom 226,10.

Výsledky – Nedeľná DEVIATKA – 4. kolo

Maximálny počet 300 bodov dnes dosiahol Zoričák Rudolf v piatej hre, fľašu vína si dnes však odniesol Greguš Peter, ktorý hodil 300 bodov o hru skôr.

Po kvalifikácii bola losovaná tombola, v ktorej bola ako hlavná výhra bowlingová guľa. Tú si odniesl Gavalér Roman. Druhú cenu 2x hodinu bowlingu a tretiu cenu 1x hodinu bowlingu si odniesl Eliáš Karol.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie pokračovanie tohto zábavného turnaja s nadpriemernými výkonmi v novej sezóne.

Víťazi

300 – Greguš Peter